Разкрити факти за отглеждане на лозя

Актуално Политика и факти Министерство на земеделието, храните и горите

Лозата не прави изключение. Времето за стареене при нея варира значително в зависимост от сорта и начина на отглеждане, въпреки че възрастта й на годност се изчислява според биолозите и до стотици години.

Това се прави през есента, за да не измръзнат през зимата. Съхраняват се във влажен пясък на хладно.

Земеделие Прецизно земеделие Анализатори за почва

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

Вижте кои грешки се смятат за най-опасни според експерти от Института по лозарство и винарство в Плевен

За работа в защитната зона по редовете на насаждението са подходящи роторни косачки с автоматично отклоняващо устройство, което свежда до минимум неокосената зона около главините при добро копиране на неравностите на терена.

Съществуват два начина за присаждане на зелено – обикновена копулация и на разцеп.

Вторият вариант за присаждане на зелено е на разцеп. Разликата с обикновената копулация е видът на отрезите. На калема трябва да направите отрез, който наподобява клин. Подложката пък трябва да се оформи във вид на разцеп. Калемът се поставя в подложката, като отново трябва да се фиксира с памучен конец.

Поради тези причини оранта лозя трябва да се прилага ограничено – при силно заплевеляване с коренищни плевели, при продължителни повърхностни обработки, след наторяване с оборски тор.

, с които развитието на плевелите се потиска максимално.

Когато междуредията в лозето се поддържат в затревено състояние с подходящи тревни смеси, тогава борбата с плевелите се извършва с косене.

Примерите и информацията в тази статия или секция се ограничават само до България, а не представят общовалидното световно понятие.

Когато присаждате на лозовите пръчки, е добре да фиксирате филизите, с които сте работили, на колче, така че да не бъдат нанесени повреди от вятъра или пък животни.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Разкрити факти за отглеждане на лозя”

Leave a Reply

Gravatar